Një tèrmet i fuqishëm lëkund sërish tokën Shqiptare.

Vetëm pak minuta më parë një tèrmet i fuqíshëm ka rënë në Shqipëri, dhe që zgjati për disa sekonda. Tèrmeti ka pasur për epiqendër Durrësin, por është ndjerë i fuqíshëm edhe në Tiranë dhe në disa qytete të tjetra.

Tèrmeti ka qenë me magnitudë 4,5 të shkallës rihter, ndërsa ende nuk dihet nëse ka shkaktuar dëme. Ajo që dihet me siguri është pániku që ka përfshirë njerëzit, shumë prej të cilëve kanë dalë nga shtëpitë.

Sipas EMSC, tèrmeti ishte me me epiqendër 38 km në perëndim të Tiranës dhe 19 km në veri-perëndim të Shijakut. Vatra e tèrmetit ka qenë me thellësi 5 km.

By Juda_al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!