Ballina Magazina “Lamtumirat nuk janë përgjithmonë" vajza e Xhevdet Ferrit, na rrënqeth prap me...

“Lamtumirat nuk janë përgjithmonë” vajza e Xhevdet Ferrit, na rrënqeth prap me dedikimin e saj për të atin

Këtë muaj me date 16, u nda nga jeta në moshen 59-vjeçare një ndër aktorët më famshëm të kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri.

Aktori humbi jeten nga një sëmundje të pashërueshme ndërsa e bija, Bora, ka treguar mes pikëllimit sëmundjen e të atit si dhe ka shpjeguar pse kishin vendosur të mos mbanin homazhe.

U bënë tashmë dy javë nga humbja e aktorit dhe e bija ia ndjen shumë mungesën të atit.

Në llogarinë e saj në Instagram, ajo ndau një dedikim për aktorin, i cili na i preku zemrat të gjithëve.

“Lamtumirat nuk janë përgjithmonë, lamtumirat nuk janë fundi. Ato thjesht kamë kuptimin se më mungon derisa të takohemi sërish. Më mungon papi”-janë fjalët rrënqethëse të Borës në Instagram.

Xhevdet Ferri lindi në Durrës, më 26 nëntor 1960.

Filmi i tij i parë ka qenë kur ai ishte akoma një student, ndërsa i fundit ishte filmi “Delegacioni”.

Roli më i njohur për publikun është ai i trimit në filmin “Përrallë nga e kaluara” krah të madhit, Robert Ndrenika.

Ferri ka interpretuar në rreth 30 role në kinematografi e teatër dhe kontributi i tij në kinematografinë shqiptare do mbetet i paharruar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!