Ka ndèrruar jetë basketbollisti i mirënjohur Koby Brajant, në një aksídent me helikopter në Kaliforni, raportojnë mediat botërore, transmeton Juda.al.

Së bashku me Brayant kanë qenë edhe katër persona tjetër në helikopterin e tij privat. Ish ylli LA Lakers, ishte 41 vjeçar, ndërsa hètimi menjëherë ka filluar, shkruan TMZ Sports.

Sipas raportimeve në bord nuk ka qenë bashkëshortja e tij Vanessa. Brayant ka mbrojtur ngjyrat e LA Angleles Lakers për katër dekada, duke fituar pesë tituj kampion dhe 18 paraqitje në NBA.

Ai u tërhoq nga basketbolli aktiv në vitin 2016.

Image result for kobe died

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!