Ballina Magazina Kjo shpjegon postimet e çùditshme në Instagramin e Ermal Mamaqit

Kjo shpjegon postimet e çùditshme në Instagramin e Ermal Mamaqit

Hístorikisht, përgjatë karrierës së tij, Ermal Mamaqi është fòkusuar në një drejtim: humori. Emisionet kishin në fòkus hùmorin, personaliteti i tij, Instagrami i tij. Prandaj, u çùditëm pak kur vùmë re se Mamaqi fílloi të postonte citate fr ymëzuese nga Aristotely, Sheryl Sandberg apo Leo Tolstoy.

Me pèrllogaritjet tona, Mamaqi nisi sagën e postimeve motivuese në nëntor të vitit të shkuar dhe deri më sot nuk ka reshtur dhe as nuk e ka në plan.

I ftuar në “ThumbOn,” ai foli për rrugëtimin e tij nga i varfër në i suksesshëm. Ai mendon se biznesmenët shihen shtrembër në Shqipëri ngaqë jemi një vend post kòmunist. Atë vetë e mësonin prindërit se biznesmenët shfr ytëzojnë të varfërit. Sipas Mamaqit (dhe kápitalizmit) biznesmenët krijojnë mundësi që të varfërit të mos jenë áq të várfër. “Të várfërit nuk janë të várfër ngaqë janë të pásurit të pásur,” thotë ai. “Që të pásurohen duhet në rradhë të parë të ndryshojnë mendimin dhe të gjejë mënyrën si të bëhen të pasur.”

Si ndodhi e gjithë kjo? Si dolëm këtu? Pse po flet Ermal Mamaqi për të varfërit dhe të pasurit?

“Unë trájnohem për t’u bërë trájner. Nuk jam akoma në atë nivel që të dal dhe t’u them njerëzve që mund t’u tregoj rrugën drejt suksesit. Është një nga èndrrat e mia. Besoj se do realizohet dikur,” shpjegoi ai.

Me trajner, Mamaqi do të thotë guru për jetën, suksesin dhe biznesin, pak a shumë si Tony Robbins që po përmendet çdo ditë e më shumë në Anabel. Ndoshta kjo përshkruan më së miri frymën e njerëzve në Shqipëri sot. Duan çmos të jenë të suksesshëm dhe të pasur dhe duan ta arrijnë suksesin dhe pasurinë tani!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!