Ballina Aktualitet I dyshuar kryesor për vrasjen në Astir, Noel Dishi vetëdorëzohet në polici

I dyshuar kryesor për vrasjen në Astir, Noel Dishi vetëdorëzohet në polici

Autori i dyshuar i vrasjes, së regjistruar mbrëmjen e të hënës në zonën e Astirit në kryeqytet, është vetëdorëzuar në polici.

Noel Dishi u vetëdorëzua, pas bashkëpunimit të familjarëve të tij me policinë.

Blutë gjithashtu kryen një sërë kontrollesh në kryeqytet në disa ambiente, por pa mundur ta lokalizojnë Dishin

Ky i fundit akuzohet për vrasjen e Vilson Tafçiut, pas një konflikti për motive të dobëta.

Policia në bashkëpunim me prokurorinë, po punojnë për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Dishi e thirri viktimën dhe më pas e ekzekutoi jashtë lokalit.

Më pas ai u largua me shpejtësi me makinë.

Ka dyshime të forta se shkak për vrasjen është bërë një femër, por nuk përjashtohet edhe pista e pazareve të drogës.

Viktima dhe autori ishin shokë, madje kishin udhëtuar disa herë së bashku.

Vilson Tafçiu kishte qenë i arrestuar në mars të 2018-ës në Francë për trafik droge, ku kishte qëndruar për 8 muaj.

Ai ishte deportuar në vendin tonë në nëntor të vitit të kaluar.

Tafçiu qëndronte në Dibër, por kishte ardhur në Tiranë për të varrosur gjyshen./gazetareforma

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!