Autori i dyshuar i vrasjes, së regjistruar mbrëmjen e të hënës në zonën e Astirit në kryeqytet, është vetëdorëzuar në polici.

Noel Dishi u vetëdorëzua, pas bashkëpunimit të familjarëve të tij me policinë.

Blutë gjithashtu kryen një sërë kontrollesh në kryeqytet në disa ambiente, por pa mundur ta lokalizojnë Dishin

Ky i fundit akuzohet për vrasjen e Vilson Tafçiut, pas një konflikti për motive të dobëta.

Policia në bashkëpunim me prokurorinë, po punojnë për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Dishi e thirri viktimën dhe më pas e ekzekutoi jashtë lokalit.

Më pas ai u largua me shpejtësi me makinë.

Ka dyshime të forta se shkak për vrasjen është bërë një femër, por nuk përjashtohet edhe pista e pazareve të drogës.

Viktima dhe autori ishin shokë, madje kishin udhëtuar disa herë së bashku.

Vilson Tafçiu kishte qenë i arrestuar në mars të 2018-ës në Francë për trafik droge, ku kishte qëndruar për 8 muaj.

Ai ishte deportuar në vendin tonë në nëntor të vitit të kaluar.

Tafçiu qëndronte në Dibër, por kishte ardhur në Tiranë për të varrosur gjyshen./gazetareforma

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!