Ballina Kuzhina Hurma të mbushura në çokollatë. Shije magjike

Hurma të mbushura në çokollatë. Shije magjike

Një recetë e veçantë, por njëkohësisht shumë e thjeshtë në përgatitje

Ndiqni hapat e recetës…

Përbërësit:

– 100 g hurma;
– 100 g çokollatë;
– 2 lugë vaj;
– 50 ml vaj,
– 50 g arra.

Përgatitja:

Hurmave hiqjani bërthamat dhe mbushni me arra. Çokollatën shkrijeni, shtoni vajin dhe përzieni.

Qiteni çokollatën e shkrirë në një tenxhere më të vogël apo më të ngushtë, apo në gota të cekëta, dhe çdo hurmë kalojeni nëpër çokollatë dhe lëreni në rrjetë që të kullohen pak, pastaj në letër për pjekje të cilën mund ta lyeni me vaj, për të mos u ngjitur.

Lërini në vend të ftohtë që çokollata të ngurtësohet, dhe pastaj kënaqni me ëmbëlsirën e shëndetshme!

Përgatiteni kurdoherë! – transmeton Telegrafi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!