Ballina LAJME/BOTE Humbin jetën gjashtë persona! Hapet gropa gjigante në mes të rrugës, “gëlltit”...

Humbin jetën gjashtë persona! Hapet gropa gjigante në mes të rrugës, “gëlltit” autobusin dhe kalimtarët e rastit në Kinë

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 16 tjerë u lënduan në Kinë, kur në mes të një rruge u hap një gropë gjigante e cila “përpiu” autobusin dhe disa këmbësorë.

Incidenti ka ndodhur të hënën në qytetin Ksining në pjesën qendrore në Kinë, kurse pamjet e kamerave të sigurisë shfaqin një shpërthim të fuqishëm në gropë pak sekonda pasi autobusi dhe kalimtarët e rastit përfunduan në gropë, transmeton Telegrafi.

Në video është filmuar edhe momenti para incidentit, ku shihen qytetarët duke pritur autobusin dhe më pas duke ikur, pasi para syve të tyre u hap befasisht një gropë gjigante që “gëlltiti” autobusin.

Sipas mediave lokale, gropa u hapur ishte 10 metra e madhe, dhe deri më tani nuk dihet se sa persona gjendeshin brenda autobusit në atë moment.

Gjatë viteve të fundit në Kinë kanë ndodhur shumë incident të ngjashme që kanë marrë jetë njerëzish, ku këto gropa hapen shpesh për shkak të mos kryerjes së mirë të punimeve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!