Duke qenë se u meràkosët pas zhdùkjes së saj nga rrjetet sociale, Loredana ka reàguar dhe është rishfàqur.

Jo në profilin e saj, por në Instagramin e së bijës Hana, ku ka postuar një foto me të voglën.

Ato shihen të shtrira pranë njëra-tjetrës, duke na dhuruar foton më të bukur të mbrëmjes, teksa e ka shoqëruar atë me vendndodhjen “Parajsë”, duke nënkuptuar se kështu ndihet kur ndodhet pranë Hanës.hanaaliu

Nga kjo foto mund të shtojmë edhe një mundësi të 3 lídhur me largimin e paprítur të saj nga rrjetet sociale, siç është kalimi i kohës me të bijën dhe me veten.

Kujtojmë se më herët ditën e sotme fansat vunë re se Loredana ka fshírë të gjitha postimet e saj në Instagram, pa bërë asnjë lajmërim paraprak dhe më pas ajo e çaktívízoi faqen.

Hipoteza 1

Prej javësh në rrjetet sociale, ka nisur një fushatë kùndër saj, me hashtagun #BòycòttLoredana (Bòjkòto Loredanën), me qéllim që njerëzit të ndàlojnë së dëgjuari muzikën e saj.

Ky reàgim i rrjetit erdhi pasi çifti zvicerian Valais dha një intervistë ku pohuan se të ardhurat e saj që prej asaj kohe janë përkéqësuar ndjéshëm. Petra dhe bashkëshorti i saj préténdojnë se kanë hùmbur një total prej 655,000 eurosh, duke e patur të pamùndur të paguajnë shpenzimet edhe për fùnéralin e të ëmës.

Këto të fundit sipas tyre shkonin dikur tek 3700 euro dhe çifti është shprehur se nuk kishte të paguante, pasi nuk ka patur asnjë lloj kursimi.

Një grup fansash mendojnë se është pikërisht ky hashtag që e ka bërë reperen të largohet nga Instagrami.

Hipotza 2

Pa shkuar në përfùndime kaq dràstike, ne mendojmë se ky veprim i saj lídhet me një reklamim të mirë që mund të pasohet nga një ose disa këngë, pse jo edhe një album.

Deri tani kemi patur raste të shumta, ku këngëtarët làrgohen nga rrjetet sociale për tu rikthýer më të fuqíshëm, teksa duhet ta pranojmë se kjo shkëpùtje iu shërben mjaft mirë.

Risjellim në vëmendje se këtë taktikë ka përdorur edhe Dua Lipa para se të publikonte albumin e saj të fundit, kur u zhduk nga Instagrami, duke thënë se ka nevojë për pushim.

Megjithatë, asgjë nuk mund ta themi me siguri derisa Loredana të pronòncòhet vetë.

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!