Ballina Magazina PërPuthen/ Lediana kércenon Mevlanin pas takimit me Antonelën: Nëse i kushton këngë...

PërPuthen/ Lediana kércenon Mevlanin pas takimit me Antonelën: Nëse i kushton këngë do të…(VIDEO)

Ditën e sotme në “Për’Puthen” u trànsmetua takimi mes Mevlanit dhe Antonelës.

Mirëpo takim romantik i tyre nuk u prit aspàk mirë nga Lediana, e cila shprehu që në fillim të emisionit pëlqimin për Mevlanin.

Madje ky i fundit që në takimin e parë i dedíkoi një këngë Ledianës. Gjatë takimit të sotëm Mevlani i tha Antonelës se nuk i lé Lediana të bëhen bashkë dhe kjo gjë ka nxítur débat të ashpér në studio.

Para se të niste takimi, Mevlani surprizoi Antonelën me buqetë me lule në studio, gjë që nxiti menjëherë debate mes vajzave.

Mevlani: Sot i kam sjellë një buqetë lule se dje s’kisha kohë. Çohu moj nuse në këmbë.

Arjani: Ti Mevlan e di domethënien e fjalës nuse.

Mevlani: E di Arjan.

Melisa: Ishalla spo vjen ndonjë vajzë tjetër.

Antonela: Kam përshtýpjen se është çéshtje ndérgjegje. Këtu do e shikosh si të sillesh me një mashkull. Do marrësh leksíon nga unë.

Lediana: S’ka nevojë. Duket se ke ardhur të më sùlmosh mua.

Antonela: Pse krùhesh? Çfarë ke?

Lediana: Çfarë janë këto fjalë?

Antonela: Fjalë që i përdòrim andej nga vijmë unë dhe ti.

Antonela dhe Lediana u ngrítën në këmbë dhe debàtuan me tone të larta me njëra-tjetrën.

Konkùrréntja më e re i kishte blerë edhe një mikrofon Mevlanit, që ai t’i dedíkonte dhe asaj një këngë, por Lediana dha një ultímatum.

“Nëse ti i bën këngë kësaj, unë e lé fare emisionin!”, i tha ajo Mevlanit

Lediana: Pse e përmend Ledianën në takimin tënd?

Antonela: Qetësoju moj se na héhgre.

Lediana: Pse e përmend emrin tim?

Mevlani: Se të kam në zemër.

Lediana: Po tàllesh tani? Të marr karrigen tani se nuk di c’të bëj nga nérvat?

Antonela: Po hë njëherë ta shohim.

Lediana: S’po flas me ty. Ti i dhuron mikrofon të të bëjë një këngë. Po nuk e ndjén ai dhe nuk ke për ta zénë kurrë vendin tim.

Antonela: Pse ca kam unë? Çfarë të dukem unë? (Ngríhen në këngë) Ja hajde të shohim. Hajde Mevlan.

Lediana: Unë kam pas pëlqim ndàj teje. Vendos Mevlan.

Antonela: Avash se po ma trémb.

Lediana: A ka mundësi ta mbýllësh një sekondë. Ti e bën me zòr. I jep mikrofon dhe i thua të të këndoj dy vargje.

Antonela: Pse je xhéloze?

Lediana: Se erdhe të na ndàsh. Nëse ti i bën këngë kësaj, unë e lé fare emisionin.

Pas takimit të Mevlanit me Antonelën, ku nuk mùnguan përqafimet, puthjet dhe dhuratat, opinionisti Arjan Konomi dha mendimin e tij që shkàktoi të qeshura në studio.

Megjithatë, Mevlani u shpreh se nuk është momenti i íronísë.

Arjani: Kjo po e mérr Mevlanin dhe po e punon në Itali.

Mevlani: Nuk jam objékt loje.

Arjani: Ti Antonela më lé përshtýpjen e një menaxhereje muzikore që ke gjetur një talent.

Mevlani: Nuk besoj se është momenti i íronísë.

Sindi: Pas 2-3 takimesh të Antonelës me Mevlanin, do vijë një tjetër dhe do ndodhë prap kjo situatë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!