Ballina Magazina Filtrat “cool” të Instagramit: Cilat janë të preferuarat e personazheve të njohur...

Filtrat “cool” të Instagramit: Cilat janë të preferuarat e personazheve të njohur shqiptarë?

Sa orë në ditë qëndroni në Instagram? Mjaftueshëm besojmë sa për të parë të gjitha story-t, postimet dhe për të eksploruar të gjitha efektet (filtrat) e mundshme që gjenden në të.

Njësoj si të gjithë ne edhe VIP-at shqiptarë apo të huaj janë të fiksuar pas efekteve të ndryshëm që Instagrami ofron.

Para pak muajsh ishin në trend filtrat që dukeshin sikur iu ishe nënshtruar operacioneve plastike, ato që frynin buzët, zvogëlonin hundën, e të bënin të dukeshe më e hollë seç je në fytyrë.

Tashmë Instagrami lejon që çdo njëri të krijojë një efekt të tijin dhe e vërteta është se ky rrjet social po na ofron shumëllojshmëri filter-ash, aq sa nuk dimë të themi saktësisht se cilin kemi të preferuar.

Mirëpo disa nga personat e njohur shqiptarë kanë një efekt që e përdorin vazhdimisht dhe në atë mënyrë zgjedhin të thonë atë që duan të transmetojnë tek ndjekësit e tyre.

Ka dhe nga ato personazhe që zbaviten duke përdorur efekte të çuditshme që ofrojnë lojëra, apo së fundmi dhe “quizzes”.

Më poshtë do ju tregojmë efektet që personazhet shqiptarë përdorin më së shumti:

Ronela Hajati: “BabyFace”

Arbenita Ismajli: Perdoruese e efekteve te shumta, se fundmi e lojes “Flappy Bord” edhe e filters: “Dream Face”

Rita Ora: “Cherub Cheeks”, qe eshte dhe efekti i preferuar i Kardashianeve

Sara Hoxha: Efektin “Pudra” qe i jep fotove nje stil pak me vintage

Efekti “Retro: Film dhe Dust” perdoret me se shumti nga Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj dhe reperi Trim Jetullahu

Lori Hoxha: “YourBeauty”

Kida:”Clorochina”

Ardian Bujupi & Rina Balaj se fundmi kane perdorur quizzes: “You look like” dhe “Une mendoj se ti je”

Arilena Ara :”Glitter”

/News31/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!