Ballina Aktualitet Elvana Gjata në “Eurovizion”?

Elvana Gjata në “Eurovizion”?

Këtë vit Festivali i 58-të në RTSH, ishte i Arilena Arës dhe Elvana Gjatës.

Dy vajzat ishin pretendonte kryesore për të fituar festivalin dhe konkurrenca ishte mjaft e fortë.

Megjithatë, Arilena arriti të fitojë kupën dhe ajo është e përzgjedhura për të përfaqësuar Shqipërinë ne “Eurovizion”.

Kjo fitore ngjalli shumë polemika në rrjetet sociale dhe të shumtë janë ata që shohin ende Elvanën si fituese.

Epo fanatikët e mëdhenj kanë ngritur një hipotezë dhe thonë se Elvana tashmë do të përfaqësojë një tjetër shtet në festivalin e rëndësishëm.

Sipas tyre Elvana është e përzgjedhur nga shteti i San Marino-s dhe ata këtë vit do të përfaqësohen nga artistja shqiptare.

Me këto aludime po bëhet nami në Twitter dhe të shumtë janë edhe komentet e huaja

Duke qenë një shtet shumë i vogël San Marino shpesh merr artistë nga shtete të tjera për të përfaqësuar vendin në Eurovizion.

Nuk dihet ende nëse aludimet kanë një bazë të vërtetë, apo janë thjesht thashetheme, megjithatë së shpejti me siguri do të merret vesh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!