Dua Lipa, na ka bërë të gjithëve krenarë me sukseset e jashtëzakonshme e cila tani është në kulmin e karrierës së saj.

Dua po punon fort prej disa muajsh për albumin e saj më të ri të titulluar “Future nostalgia”, i cili do të publikohet më datën 3 të muajit shkurt.

“Don’t start now” dhe “Future nostalgia” ishin dy prej këngëve të albumit të publikuara më herët, ndërsa është publikuar në Youtube edhe kënga e tretë e titulluar “Physical”.

Dy këngët e para kanë pasur një sukses të jashtëzakonshëm dhe e kanë vendosur Duan në krye të listave botërore të muzikës, ndërsa ne jemi të bindur se “Physical” do të ketë të njëjtin impakt po kaq të mirë tek publiku.

Siç këngëtarja kishte premtuar, kënga e re “Physical” është nam dhe po pëlqehet ende pa videoklip, ndërkohë që në orën 14:00 të ditës së sotme pritet që të dalë edhe klipi.

Në muajin shkurt, Dua lipa do të marrë pjesë në festivalin e famshëm italian, “Sanremo”, ku do të moderojë këtë vit Alketa Vejsiu.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!