Del áutopisa/ Pse vdíq Rezarta Hajdari, çfarë è hèlmòi çíftín në Librazhd (VD)

Librazhd– Del përgjigja e áutopsisë së Rezarta Hajdarit.  Rezarta dhe Olsi Hajdari u hèlmuan në dhomën e tyre të gjumit, ndërsa e reja ndèrròi jètè. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se çifti u hèlmua nga mònoksidi i kárbonit, i cili ka ardhur si pásojë e prushit që mbanin në dhomën e gjumit.

Çifti i sapomartuar u gjetën të hèlmuar në dhomën e tyre të gjumit pak javë më parë. Fátkèqèsisht Rezarta hùmbi jètën, ndërsa Olsi arriti të shpètojè .