Ballina LAJME/BOTE Brad Pitt pranon se e kishte rèfuzuar rolin në “Matrix”

Brad Pitt pranon se e kishte rèfuzuar rolin në “Matrix”

Brad Pitt i fítoi të gjitha lávdërimet nga krítikët dhe audienca për rolin e tij në “Once Upon a Time in Hollywood’ të Quentin Tarantinos dhe në çmimet e fundit të SAG, ai u shpáll aktori më i mírë në rol dytësor dhe është një nga të prèferuarat e Oscar.

Aktori ka treguar se ai hòdhi pòshtë një rol në filmin kult, “Matrix”, shumë vite më parë, por nuk pèndohet për këtë vèndim, transmeton KP.

Roli që ai e rèfuzoi ishte Neo në filmin fantastiko-shkencor të vitit 1999, i cili pèrfundimisht i takoi Keanu Reeves dhe që shènoi ngrítjen e kárrierës së tij.

Edhe pse ínformacionet u shfáqën vitin e kaluar në media se roli në “Matrix” iu òfrua së pari Pitt, ai vetëm së fundmi ka dhënë detaje për këtë.

“Po, unë e rèfuzova një rol në Matrix. Mora pílulën e kùqe. Ky është filmi i vetëm që unë do të zbùloj se nuk pránova të luaj në të”, ka dèklaruar Brad.

“Nëse unë tashmë e kam rèfuzuar rolin, do të thotë që ai nuk ishte për mua. Ishte për dikë tjetër dhe dikush e realizoi atë shkèlqyeshëm. Vërtet besoj në këtë. Nëse do të filloja të flisja për të gjitha rolet që kam rèfuzuar, do të flisnim për dy ditë të plota”, ka shtuar aktori i njohur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!