Kengetarja dhe tekst shkruesja 18 vjecare ben historine e Grammy Awards duke fituar pese cmime Grammy .


Billie fiton Best Pop Vocal , Best New Artist , Song of the Year ,Album of the Year . Duke u bere keshtu kengetarja me e re ne historine e Grammy Awards e cila fiton pese cmime qe prej vitit 1981.

Kengetarja shprehet se nuk e kishe pritur kurr nje sukses te tille duke qene se kenget jane te shkruara nga vete ajo dhe jane teper personale . Ajo la pas ne renditje shume kengetare te famshem

Mesa duket kenga “Bad Guy “ e Billie Eilish eshte nje nder kenget me te degjuara dhe te pelqyera te momentit. Stili dhe vokali e bene kengetaret te arrije majat e historise se Grammyt .

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!