Ashtu si sot, edhe dita e nesërme pritet të ketë reshje të vazhdueshme shiu në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Sipas parashikimeve, reshjet do të jenë të dobëta, mirëpo do të kenë shtrirje në të gjithë vendin.

Në qarkun e Shkodrës, Kukësit, Elbasanit, Fierit dhe Vlorës reshjet do të arrijnë lokalisht deri mesatare.

Ndërsa në verilindje të vendit do të kemi reshje dëbore.

Tepmeraturat minimale dhe maksimale të ajrit do të arrijnë nga 6 deri në 14 gradë celsius, ndërsa era do të fryjë e lehtë deri në mesatare.

Burimi : iconstyle

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!