Pas zjarrit masiv që shkrumboi miliona hektarë në Australi dhe shkaktoi vdekjen e 26 njerëzve dhe qindra kafshëve, duket se vendi s’po gjen qetësi.

Në Victoria të Australisë kanë nisur reshjet masive të breshërit, duke krijuar një situatë të vështirë për qytetarët.

Në vend është përhapur panik pasi reshjet e breshërit kanë qenë shkatërruese.

Mediat e huaja kanë publikuar pamje nga breshëri, ndërkohë që në sfond shihen qytetarët të cilët vrapojnë të panikosur.

https://www.dailymotion.com/video/x7qtuo8

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!