Prej muajit shtator, Australia nuk po gjen qetësi dhe situata në vend është kaotike.

Pas zjarreve të shumta, bilanci është mjaft tragjike me dëme të shumta materiale, viktima dhe mijëra kafshë të djeguar.Australi: Ulen temperaturat dhe pritet të përmirësohet situata

Megjithatë, ditën e sotme vijnë lajme të mira dhe mediat e huaja shkruajnë se pritet përmirësim.

Autoritetet vendase deklaruan se duke filluar nga sot do të ketë një javë më pak intensive  falë temperaturave më të ulëta dhe uljes së nivelit të erës./Iconstyle/

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!