Ballina Aktualitet Australi: Ulen temperaturat dhe pritet të përmirësohet situata. Ja çdo te ndodhë...

Australi: Ulen temperaturat dhe pritet të përmirësohet situata. Ja çdo te ndodhë ditët në vijim

Prej muajit shtator, Australia nuk po gjen qetësi dhe situata në vend është kaotike.

Pas zjarreve të shumta, bilanci është mjaft tragjike me dëme të shumta materiale, viktima dhe mijëra kafshë të djeguar.Australi: Ulen temperaturat dhe pritet të përmirësohet situata

Megjithatë, ditën e sotme vijnë lajme të mira dhe mediat e huaja shkruajnë se pritet përmirësim.

Autoritetet vendase deklaruan se duke filluar nga sot do të ketë një javë më pak intensive  falë temperaturave më të ulëta dhe uljes së nivelit të erës./Iconstyle/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!