Ballina LAJME/BOTE Apple duket të ketë një ide ínteresante për dizajnin e iMac të...

Apple duket të ketë një ide ínteresante për dizajnin e iMac të árdhshëm

iMac i Apple kryesisht e ka mbajtur modelin e njejtë për shumë vite tani, që do të thotë se është i dètyruar për një ridizajnim në një moment në të ardhmen e afërt, ose të paktën kjo është ajo që pritet.

Nëse do të ndodhë apo jo, mbetet për t’u parë, por ndërkohë, duket sikur Apple ka dalë me një ide mjaft të jáshtëzakonshme për një ridizajnim të mùndshëm.

Sipas një patente të zbuluar së fundmi nga AppleInsider, shihet një model për iMac që Apple ka përgatitur që mbështetet në një kornizë të vetme qelqi.

Siç mund ta shihni në vizatimin e mësipërm, aty shfaqet iMac me ekranin e vendosur në një kornizë të lakuar që vie drejt përdoruesit, me një mbështetës të vogël në anën e pasme për të ndihmuar në mbajtjen e tij lart.

Në fund të kornizës, ka një hapësirë ku duket sikur mund të vendoset tastiera (potencialisht virtuale), së bashku me dy hapësira në të majtë dhe të djathtë të saj, të cilat mund të dyfishohen në diçka si trackpads, duke krijuar një sistem të vërtetë desktop.

Është një ide mjáft e vèçantë e dizajnit dhe duke pasur parasysh që është një patentë, nuk ka asnjë vërtetim tregim nëse Apple planifikon ta bëjë atë realitet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!