Ballina Magazina Neritan Liçaj flet për filmin e Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut

Neritan Liçaj flet për filmin e Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut

Në një intervistë për rubrikën PopBuzz në “Pop Culture”, aktori Neritan Liçaj u pyet në lidhje me filmin e Ermal Mamaqit dhe atë të Bes Kallakut, përkatësisht “Dy gisht mjaltë” dhe “Falco”.

“Është një fenomen që ndodh edhe në botë – që ka filma komerçialë, të cilët sigurisht kanë një impakt shumë të madh në publik. Kjo ndodh në të gjithë botën, nuk ka pse të mos ndodhë edhe këtu.”

Në vijim, ai shtoi:

“Puna është që t’i jepet prioritet edhe filmit artistik, jo vetëm komerçial, në çdo lloj arti, për mendimin tim. Sigurisht që komerçi ka anën e vet sepse arti është edhe një mënyrë mbijetese. Por asnjëherë ky komerç nuk duhet të ‘asgjësojë’ ose të ndikojë për keq të prodhimi i artit, flas për të gjitha disiplinat.”

Intervistën e plotë e ndiqni në vijim:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Kantautori i njohur shqiptar bëhet baba për herë të parë: Melodia më e bukur e jetës!

Kompozitori i njohur Kledi Bahiti është bërë baba për herë të parë. Ai dhe partnerja e tij janë bërë prindër të një djali që i...

Konkurrenti i ‘PërPuthen’ e thotë hapur: Jam biséksùal dhe…

Një nga djemtë e "Përputhen" ka pranuar në puntatën e sotme se është biséksùal. Bëhet fjalë për Gracianon, i cili e bëri këtë deklàratë...

Tashmë nuk fshíhet më, Adrola Dushi mbéshtet hapur të ‘dashurin’ e saj (VIDEO)

Menjëherë sapo ora shënoi 00:00 ditën e sotme Capital T publikoi albumin e ri “Skulpturë” që me siguri do kthéhet në kryefjalën e stinës...

Mozzik ishte kryefjala e kësaj vere në tregun muzikor!

Për një gjë bíem dakord të gjithë: Mozzik ka qenë kryefjala e kësaj vere, por duket se më e mira akoma nuk ka ardhur. Pas...

Xhensila Myrtezaj do vijë me një bashkëpunim që do na surprízojë të gjithëve

Xhensila Myrtezaj di gjithmonë se si të bëjë për vete shqiptarët me projektet e saj. Disa javë më parë ajo solli një super bashkòpunim me...