Ballina ARTE , MEDIA Neritan Liçaj flet për filmin e Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut

Neritan Liçaj flet për filmin e Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut

Në një intervistë për rubrikën PopBuzz në “Pop Culture”, aktori Neritan Liçaj u pyet në lidhje me filmin e Ermal Mamaqit dhe atë të Bes Kallakut, përkatësisht “Dy gisht mjaltë” dhe “Falco”.

“Është një fenomen që ndodh edhe në botë – që ka filma komerçialë, të cilët sigurisht kanë një impakt shumë të madh në publik. Kjo ndodh në të gjithë botën, nuk ka pse të mos ndodhë edhe këtu.”

Në vijim, ai shtoi:

“Puna është që t’i jepet prioritet edhe filmit artistik, jo vetëm komerçial, në çdo lloj arti, për mendimin tim. Sigurisht që komerçi ka anën e vet sepse arti është edhe një mënyrë mbijetese. Por asnjëherë ky komerç nuk duhet të ‘asgjësojë’ ose të ndikojë për keq të prodhimi i artit, flas për të gjitha disiplinat.”

Intervistën e plotë e ndiqni në vijim:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

John Cena Reportedly Returning For Fast & Furious 10

John Cena, American professional wrestler, actor, rapper (really?), and television presenter (Wikipedia never fails), is starring in the upcoming ninth Fast & Furious movie....

Vin Diesel Left Speechless As Fast & Furious 9 Trailer Hits…

Vin Diesel has never been a man of many words, which may have been part of the reason that Marvel Studios hired him to...

Actor in Disney’s ‘Queen of Katwe,’ diès at 15

Nikita Pearl Waligwa, an actor who appeared in Disney’s biographical drama “Queen of Katwe,” has dièd, according to BBC and the Ugandan newspaper Daily...

Enca tregon për herë të parë për jetën e saj private: Jam e komlikuar…

Këngëtarja e njohur, Enca ka qenë shpeshherë në qendër të mediave rozë për shkak të postimeve jo pak të guximshme dhe deklaratave...

6 vajzat shqiptare që janë bërë super të famshme në Turqi

Shumë këngëtare, aktore apo prezantuese shqiptare kanë shkuar jashtë vendit për një jetë më të mirë e sukses më të madh në...