Ballina Magazina “Ai bën vetëm këngë me lot e qurre!” Me kë e ka...

“Ai bën vetëm këngë me lot e qurre!” Me kë e ka Rudina Dembacaj?

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Mos i fol Shoferit” në RTV Ora ishte e ftuar këngëtarja Era Rusi.

Gjatë intervistës me të, moderatorja Rudina Dembacaj e ka pyetur për një bashkëpunim të mundshëm me ndonjë koleg.

Era Rusi nuk preferoi të japë një emër, por tha se një nga këngëtarët që vlerëson më shumë në tregun shqiptar është Ylli Limani.

Në këtë moment, Rudina e ngacmoi duke i thënë që ai bën vetëm këngë melankolike, “me lot e me qurre”, por Era u shpreh se do t’i thotë të bëjë një këngë gazmore.

Mos ndoshta është Ylli këngëtari me të cilin ajo do të bëjë duet?

Rudina Dembacaj: Me kë do bëje një duet Era?

Era Rusi: Po e mendoj por nuk dua ta them se do ha veten time msysh. 

Rudina Dembacaj: Kë vlerson më shumë nga këngëtarët që janë në tregun shqiptar? 

Era Rusi: Ylli Limanin.

Rudina Dembacaj: Ai vtëm këngë me lot me qurre, me pre damarët bën them me vete sa vuan ky djalë. 

Era Rusi: Dëgjo ka një melodi të mirë , ka një zë të bukur dhe publiku e pëlqen në atë komercialitetin e tij , në atë gjënë e vet që e ka ngatërruar pak është shumë e bukur.

Rudina Dembacaj: Aman thuaj të bëjë një të gëzuar për ne që na gëzon shpirti .

Era Rusi: Do ta bëjë dhe të gëzuar do ti them unë.

Rudina Dembacaj: E gjeta do bashkëpunosh me Ylli Limanin .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Konkurrenti i ‘PërPuthen’ e thotë hapur: Jam biséksùal dhe…

Një nga djemtë e "Përputhen" ka pranuar në puntatën e sotme se është biséksùal. Bëhet fjalë për Gracianon, i cili e bëri këtë deklàratë...

Tashmë nuk fshíhet më, Adrola Dushi mbéshtet hapur të ‘dashurin’ e saj (VIDEO)

Menjëherë sapo ora shënoi 00:00 ditën e sotme Capital T publikoi albumin e ri “Skulpturë” që me siguri do kthéhet në kryefjalën e stinës...

Mozzik ishte kryefjala e kësaj vere në tregun muzikor!

Për një gjë bíem dakord të gjithë: Mozzik ka qenë kryefjala e kësaj vere, por duket se më e mira akoma nuk ka ardhur. Pas...

Xhensila Myrtezaj do vijë me një bashkëpunim që do na surprízojë të gjithëve

Xhensila Myrtezaj di gjithmonë se si të bëjë për vete shqiptarët me projektet e saj. Disa javë më parë ajo solli një super bashkòpunim me...

Capital T rikthéhet në Instagram, këtë herë dha një lajm të madh

Pasi ishte prej ditësh kryefjala e mediave dhe emri i tij është lakuar goxha nga publiku shqiptar, reperi Capital T mori sërish vëmendjen me...