Ballina Magazina Pse të gjitha të famshmet kanë të njëjtën prerje flokësh

Pse të gjitha të famshmet kanë të njëjtën prerje flokësh

Po të kaloni mjaftueshëm kohë në Instagram ose në Anabel, do të vini re se një numër i lartë personazhesh të famshëm kanë të njëjtën prerje flokësh. Bëhet fjalë për prerjen sa cek shpatullat, e ndarë në mes dhe me funde të kthyera nga brenda. Për lehtësi, një tufë me referenca.

Ja ku kemi Selena Gomez në American Music Awards;

Constance Wu dhe Jennifer Lopez me të njëjtën prerje në premierën e Hustlers;


Kylie Jenner dhe Khloe Kardashian, bionde dhe brune;

Dhe January Jones që i shkau pak gërshëra;

Tani e tutje, modeli do të njihet si floku Lord Farquaad, personazhi negativ i Shrek që sundon mbi Duloc dhe planifikon të bëhet mbret duke u martuar me Princeshë Fionën. Farquaad është i shkurtër dhe e kompenson gjatësinë me sjelljen arrogante dhe flokët prej influencueseje.

Por pse u bë Farquaad krejt papritur një ikonë mode? Jesus Guerrero, duart pas flokëve të Kardashian-Jenner, thotë që modeli është i thjeshtë për t’u realizuar, është retro dhe shik. Edhe pse është shumë minimalist, përcjell fuqi.

Çfarë nuk duhet të thoni: Duhet të pres baluke unë?

Çfarë duhet të thoni: Një prerje Farquaad të lutem.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!