Ballina Aktualitet “O gjallesë, injorante” aktivistja nuk lë gjë pa i thënë Alketa Vejsiut:...

“O gjallesë, injorante” aktivistja nuk lë gjë pa i thënë Alketa Vejsiut: Je e dhunshme, do të procedoj ligjërisht

Vijojnë polemikat edhe dy ditë pas përfundimit të finales së Festivalit të Këngës në RTSH ku u shpall fituese Arilena Ara me baladën “Shaj” e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

Ky rezultat solli edhe shumë përplasje, debate midis personazheve të njohur e të panjohur.

Fjalët e moderatores së festivalit Alketa Vejsiu ku u shpreh se ky eveniment ishte i saji dhe gjithashtu ajo e meritonte suksesin sepse kishte sjellë risi dhe nuk ishte kukull, kanë ngjallur edhe reagimin e aktivistes së njohur Brizida Gjikondi.

Ajo është shprehur me anë të një postimi në rrjetet sociale kundër Alketa Vejsiut, madje ka ‘shpërthyer’ keq ndaj saj.

REAGIMI I PLOTE I BRIZIDA GJIKONDIT

Hera e fundit qe shkruaj per kete gjallese (sic thote Elona Caslli )
Je arrogante kur je injorante, flet në vetën njëjës kur ske prekur libër me dorë, pasi libri të bën modeste, të bën ti ndash meritat me të tjerët.. të bën mos kënaqesh kurrë nga vetja.
Agresiviteti dhe fodullëku i kësaj ne rrjeshtat qe rendit fiks sic ka karakterin me ben te shkruaj keto fjale.
Ti moj shoqe… je aty me taksen hilacake qe ju mbajne gjithe shqiptarve per televizionin qe zgjedh “prezantuese” si ty..
Ti moj shoqe.. shko bej ndonje kurs se si prezantohet.. se zeri yt monoton, i njetrajtshem.. me 100 ne ore pa ngjyra dhe emocione… me shume acaron se udheheq shpirtin ne shijimin e muzikes..
Je e dhunshme, delirante, uleret bertet… sfumon të tjerët.. ben zhurme nderkohe duhet te rrije me papuçe te bukura e te ishe podiumi i purpurt ku te shpalosej arti…
Je shembelltyra “ideale” e vleres se Shqiperise se sotme… ke shoqe dhe ne administrate dhe biznese..
Per sa kohe del ne krye te konsumimit vulgar te taksave tona, ne kemi te drejte te shprehemi, ti kujdes !!!
Po ju drejtove edhe nje here te vetme shqiptarve me perçmim dhe neveri.. UNE E PARA DO TE TE PROCEDOJ LIGJERISHT DHE PUBLIKISHT.
Ata qe drejtojne Televizionin shqiptar, ta menaxhojne kete prezantuese, dhe nese nuk kane bere kontrate qe detyron kete trendafile te hesht.. atehere le te vrasin mendjen si do mbrohen per vete. Festivali kombetar nuk eshte podium beshtymash, as audience rrugacerore.
BOLL ME.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!