Vijojnë polemikat edhe dy ditë pas përfundimit të finales së Festivalit të Këngës në RTSH ku u shpall fituese Arilena Ara me baladën “Shaj” e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

Ky rezultat solli edhe shumë përplasje, debate midis personazheve të njohur e të panjohur.

Fjalët e moderatores së festivalit Alketa Vejsiu ku u shpreh se ky eveniment ishte i saji dhe gjithashtu ajo e meritonte suksesin sepse kishte sjellë risi dhe nuk ishte kukull, kanë ngjallur edhe reagimin e aktivistes së njohur Brizida Gjikondi.

Ajo është shprehur me anë të një postimi në rrjetet sociale kundër Alketa Vejsiut, madje ka ‘shpërthyer’ keq ndaj saj.

REAGIMI I PLOTE I BRIZIDA GJIKONDIT

Hera e fundit qe shkruaj per kete gjallese (sic thote Elona Caslli )
Je arrogante kur je injorante, flet në vetën njëjës kur ske prekur libër me dorë, pasi libri të bën modeste, të bën ti ndash meritat me të tjerët.. të bën mos kënaqesh kurrë nga vetja.
Agresiviteti dhe fodullëku i kësaj ne rrjeshtat qe rendit fiks sic ka karakterin me ben te shkruaj keto fjale.
Ti moj shoqe… je aty me taksen hilacake qe ju mbajne gjithe shqiptarve per televizionin qe zgjedh “prezantuese” si ty..
Ti moj shoqe.. shko bej ndonje kurs se si prezantohet.. se zeri yt monoton, i njetrajtshem.. me 100 ne ore pa ngjyra dhe emocione… me shume acaron se udheheq shpirtin ne shijimin e muzikes..
Je e dhunshme, delirante, uleret bertet… sfumon të tjerët.. ben zhurme nderkohe duhet te rrije me papuçe te bukura e te ishe podiumi i purpurt ku te shpalosej arti…
Je shembelltyra “ideale” e vleres se Shqiperise se sotme… ke shoqe dhe ne administrate dhe biznese..
Per sa kohe del ne krye te konsumimit vulgar te taksave tona, ne kemi te drejte te shprehemi, ti kujdes !!!
Po ju drejtove edhe nje here te vetme shqiptarve me perçmim dhe neveri.. UNE E PARA DO TE TE PROCEDOJ LIGJERISHT DHE PUBLIKISHT.
Ata qe drejtojne Televizionin shqiptar, ta menaxhojne kete prezantuese, dhe nese nuk kane bere kontrate qe detyron kete trendafile te hesht.. atehere le te vrasin mendjen si do mbrohen per vete. Festivali kombetar nuk eshte podium beshtymash, as audience rrugacerore.
BOLL ME.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!