Ballina Magazina Mes lotësh dhe emocionesh, Arilena Ara me performancë të mahnitshme në natën...

Mes lotësh dhe emocionesh, Arilena Ara me performancë të mahnitshme në natën finale të Festivalit të Këngës në RTSh 11 orë

Sonte po mbahet nata finale e festivalit të RTSH-së në Pallatin e Kongreseve, Tiranë.

Fest ‘58 u hap me Alketa Vejsiun, e cila interpretoi live “Kënga e çiftelisë”, me një performancë të mahnitshme që u mirëprit nga mbarë publiku.

Ndërkaq, 12 këngëtarë janë në garë për marrjen e çmimit të parë dhe se fituesi që do shpallet do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Një nga kandidatet për të fituar Festivalin e këtij viti është edhe Arilena Ara, e cila ka kënduar pak më parë këngën e saj “Shaj”, në finalen e RTSH.

Ajo ka patur një performancë drithëruese e në fund u duartrokit fort nga publiku, madje këta të fundit e rikthyen për herë të tretë në skenë.

“Faleminderit, ju jeni gjithë dashuria, ju jeni fitorja ime. Faleminderit! Përulem para jush”, tha Arilena dhe u largua mirëpo publiku filloi të brohoriste më fort.

View this post on Instagram

Provat e fundit! Sonte🖤 📷 @ergyszhabjaku

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa) on

Alketa e ftoi sërish në skenë Arilenën ndërsa këngëtarja e përlotur u shpreh: “Faleminderit shumë, gjithçka doja ishte kjo”.

Publiku nuk u ndal dhe më pas thërriste vazhdimisht emrin e Arilenës, aq sa Alketa u detyrua ta ftonte për të tretën herë. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!