Ballina Lifestyle Kurrë nuk ka pasur më shumë tradhti në lidhje dhe martesa, e...

Kurrë nuk ka pasur më shumë tradhti në lidhje dhe martesa, e gjitha fillon në të njëjtin vend

Duket që kurrë nuk ka pasur më shumë tradhti se në lidhjet dhe martesat aktuale

Nuk themi që më herët nuk ka pasur tradhti, mirëpo është fakt që sot njerëzit shumë më lehtë krijojnë lidhje me njëri-tjetrin dhe pikërisht kjo lidhje është shkaku kryesor përse ka kaq shumë tradhti, transmeton Telegrafi.

E gjitha fillon në rrjetet shoqërore nëpërmjet të cilave mund të kontaktoni këdo qoftë në cilëndo kohë.

Konkretisht fjala është për rrjetin shoqëror Facebook, që është karakterizuar si vendi nga i cili më së shpeshti fillojnë tradhtitë.

Studimi i cili është bërë në Britani ka konstatuar që madje 45 për qind e meshkujve së paku një herë në jetë ka tradhtuar të dashurën apo bashkëshorten.

Nuk është për t’u injoruar as numri i femrave të cilat kanë pranuar që ka pasur episode tradhtie, 21 për qind e tyre.

Detektivi privat nga Australia, Luke Evans, tashmë njëzet vjet gjen partnerë të pabesë dhe konstaton që dashnorët potencialë më nuk takohen nëpër bare, por në Facebook.


– Sot në Facebook nisin pothuajse të gjitha tradhtitë. Ashtu siç janë të lidhur njerëzit, po ashtu edhe krijohen edhe më shumë raste për tradhti, ka thënë detektivi për Daily Mail. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!