Ballina LAJME/BOTE Ka ndërruar jetë kompozitori Gjergj Kaçinari

Ka ndërruar jetë kompozitori Gjergj Kaçinari

Ka ndërruar jetë kompozitori i muzikës argëtuese, serioze dhe asaj të filmit e teatrit, Gjergj Kaçinari. Lajmin e kanë konfirmuar anëtarët familjarët e tij.

Kompozitori i njohur nga Kosova, i cili i takon gjeneratës së më vonshme të pas LDB-së, lindi më 25 prill 1939, ndërsa ka ndërruar jetë më 26 dhjetor 2019.

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime për familjen, të afërmit dhe miqtë e tij.

“Më pikëlloi vdekja e kompozitorit të njohur Gjergj Kaçinari, i cili i dha shumë skenës artistike. Puna dhe krijimtaria e tij kanë lënë gjurmë të pashlyeshme në artin dhe kulturën shqiptare.

“Ngushëllime familjes Kaçinari, të afërmve dhe gjithë miqve të tij!”, ka shkruar Thaçi. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!