Ballina Aktualitet Julian Deda ka 2 fjalë zemre për të gjithë shqiptarët ! Ja...

Julian Deda ka 2 fjalë zemre për të gjithë shqiptarët ! Ja urimi i tij

Aktori i mirënjohur i humorit ka shpërndarë sot ne mediat sociale një urim për të gjithë shiqptarët . Ja fjalët e tij të zemrës :

” Dita e lindjes se Krishtit, si dite shprese. Sot me shume se kurre. Secili nga ne, ka nevoje njerezore te permiresoje menyren e te jetuarit per vete dhe per familjen e tij. Secili nga ne perpiqet me mish e me shpirt te shkoje drejt qellimit, per te cilin ka ardhur ne kete bote.

E çfare nuk ben njeriu per t’ja arritur ketij qellim, nje mije veprime dhe mosveprime por kryesorja, ajo qe ne bejme gati ne menyre instiktive, ne lutemi. Mund te jemi nja nga popujt e pare ne bote per sasine e lutjeve, qe dergojme atje lart. Lutemi shume, sepse jemi te vuajtur dhe te sinqerte. Lutemi shume por nganjehere besojme pak. E kunderta duhet te ndodh, te lutemi me pak dhe me cilesisht dhe te besojme me shume. Te besojme tek vetja, tek njeri-tjetri dhe mbi te gjitha te besojme ne Zot.

Uroj qe kjo nate Krishtlindje t’ju mbush me shprese, me lumturi dhe me dashuri ju edhe familjet tuaja. Uroj shendet te plote per ju, ne menyre qe te shijoni çdo moment te jetes dhe te jeni krenar per ditet qe jetuat ne kete toke. Pershumvjet! Zoti na bekofte familjet…! “

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!