Ballina Aktualitet Je kokrra e legenit!” Laert Vasili, sherr me artistët (VIDEO)

Je kokrra e legenit!” Laert Vasili, sherr me artistët (VIDEO)

Laert Vasili ka publikuar një video ku shfaqet duke bërë sherr me disa aktorë, pjesë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Vasili akuzohet nga të pranishmit se ka grisur një kartelë. Ai thekson se pas kësaj ngjarjeje ka përfunduar në spital, me plagë në qafë.

“Aleanca e Rehatit”, këta uzurpatorë të pronës publike, në këto çaste pasi më dhunuan fizikisht me në krye z.Robert Budina i cili më futi thonjtë në grykë dhe duke më sharë me libër shtëpie u përpoqën të bëjnë lajm për të dalë nga anonimati i jashtëligjshmërisë!

Një turp e faqe e zezë që ndodh në mes të kryeqytetit nga njerëz të dhunshëm që duan të kthejnë ‘97 në Art! Dhuna dhe çdo formë tjetër e jasthëligjshme do të përballet me drejtësinē! P.s Haram ato 10 milionë që njerëzit e mi ju kanë sponsorizuar për filmat tuaj z. Budina! Bukëshkalë!”, shprehet ai teksa publikon edhe videon në Facebook.

DEBATI QË DËGJOHET NË VIDEO:

Aktorët: A mund të na thuash pse e grise kartelën?

Laert Vasili: Gënjen, gënjen. Si guxon ti prek me dorë oooo?

Aktorët: Po jemi 10 dëshmitarë mo. A mund të na thuash?

Laert Vasili:Mos më prek mua me dorë, s’ke surat ti të më prekësh me dorë. Çfarë kam bërë unë për Shqipërinë ti nuk e ke parë në ëndërr, more vesh çfarë po të them.

Robert Budina: Ik se ke pirë Laert, ik largohu..

Laert Vasili: Berti nuk ta kam borxh këtë që po më bëjnë. Këtë provokim që po më bëjnë. Nuk ta kam borxh, Berti, Berti të kam ndihmuar. Kam respket këtu për Robert Budinën dhe për asnjë tjetër.

Aktorët: Ti je kokra e legenit.

Laert Vasili: Çfarë jam unë?

Dëgjohen në video të shara ndaj Vasilit: Do të q’* motrën.

Laert Vasili: Ti do të më i q*sh motrën mua?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!