Ballina Aktualitet Ja si ta zbukuroni tavolinën për Krishtlindje!

Ja si ta zbukuroni tavolinën për Krishtlindje!

Në fillim, para se të nisni së zbukuruari shtëpinë dhe çdo hapësirë tjetër deri te tavolina, ju duhet ta keni të qartë çfarë kërkoni në fund të kësaj në mënyrë që të gjeni përgjigjen, pastaj filloni përgatitjen.

Jemi në festat e Krishtlindjeve, prandaj zgjidhni mirë mënyrat, ngjyrat dhe detajet që do të përdorni në këtë rast.

E kuqja, jeshilja dhe ngjyra gold, janë tre ngjyrat që  ngjajnë  mirë  për këtë festë.

Vendosini pjatat njëra mbi tjetrën, zgjidhni ato të bardha dhe gjatë këtyre ditëve përdorni  gotat e bukura që keni në shtëpinë tuaj.

Mos këmbëngulni vetëm tek ngjyra e bardhë për mbulesat, gjatë festave ngjyra e kuqe, bezhë apo gold është e përkryer për të plotësuar zbukurimin e tavolinës.

Mos harroni detajet. Bukuria e tavolinës nuk varet vetëm nga cilësia dhe madhësia e objekteve te vendosura ne te. Zbukuroni më mirë fundet e gotave, vendosni disa perle, qirinj, çokollata, kokrra shege apo boçe  pishe. Në fund do shikoni se edhe ju dini të merreni me zbukurimin e shtëpisë tuaj.

Dritare.net në galerinë më poshtë ju sjell disa nga fotot se si mund ta zbukuroni edhe ju tavolinën në shtëpinë tuaj, në netët e Krishtlindjeve./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!