Këngëtari Robert Berisha ka konkurruar në natën e dytë të Festivalit të Këngës në Radio Telvisionin Shqiptar.

“Ajo nuk është unë”, titullohet kënga me të cilën ai u prezantua në këtë festival, dhe mdaje është kualifikuar edhe në natën finale të 22 dhjetorit.

Ai mori komplimente të shumta përsa i përket interpretimit, dhe një ndër to e mori nga vet tekstshkruesja e këngës së tij, njëherësh këngëtarja e njohur Filloreta Raç – Fifi.

https://www.youtube.com/watch?v=yVn_cEhmnYc

Kjo e fundit publikoi në InstaStory një pjesë nga performanca e Robertit, duke e shoqëruar me mbishkrimin se tashmë askush nuk ka të drejtë t’i drejtohet atij me gjykime që s’di të këndojë live.

“Besoj që më s’mund të thuani: Robert s’din me këndua live“, kanë qenë fjalët e Fifit.

Në finalen e madhe të 22 dhjetorit përndryshe konkurrojnë edhe 11 këngëtarë të tjerë, të cilët garojnë për çmimin e parë që çon fituesit si përfaqësues të Shqipërisë në “Eurovision 2020”. /Telegrafi/

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!