Ballina Magazina Elvana Gjata reagon për herë të parë pas festivalit. Ka 2 fjalë...

Elvana Gjata reagon për herë të parë pas festivalit. Ka 2 fjalë dhe për jurinë…

Festivali i Këngës në RTSH u shoqërua me polemika edhe në përfundim të tij. Pas gjithë diskutimit rreth votimit dhe fitores, edhe Elvana Gjata u detyrua të thoshtë fjalën e saj.

“Refuzoj të flas në këto raste, por më duhet ta bëj. Arilena, nuk është faji yt dhe të uroj me gjithë zemër vetëm sukses. Dua të falenderoj të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen, por dhe fansat e rinj europianë për dashurinë, mbështetjen që më keni dhënë që ditën që “Me tana” doli. I kam parë të gjitha sondazhet e ju kam parë të këndoni e të kërceni me sytë e mi çdo ditë, e ju pashë edhe në sallë me duart lart.

  • Ju kam dëgjuar kur thërrisni emrin tim plot zjarr në festivale, në diasporë dhe në Prishtinë, e dëgjova edhe dje në Tiranë si kurrë më parë në jetën time. Kam punuar fort e do punoj derisa të kem frymë. Puna s’më ka hedhur kurrë poshtë, as balta e helmi, me apo pa porosi. Faleminderit jurisë europiane për vlerësimin maksimal. Dashni më fal, as 2 pikshi i Mikaelës s’mundet me ma ndal!”- shkruan Elvana përmes një postimi në llogarinë e saj të Instagram-it.

Ndonëse juria e huaj e votoi këngën “Me tana” me pikët maksimale, Mikaela Minga i dha vetëm 2, votim i cili përmbysi rezultatin fillestar. (ANABEL)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!