Ballina Aktualitet Atentati me granatë ndaj kryebashkiakut të Lushnjës: Si ndodhi ngjarja dhe shkaku...

Atentati me granatë ndaj kryebashkiakut të Lushnjës: Si ndodhi ngjarja dhe shkaku i sherrit me ish-shoferin

Atentati që iu bë sot kryebashkiakut të Lishnjës, Fatos Tushe tronditi gjithë qytetin.

Nga informacionet e marra dyshohet se ish shoferi Gëzim Saraçi ka hyrë rreth orës 8 e 15 në zyrën e kryebashkiakut, ku pas disa minutash sekretarja e ka dëgjuar që midis tyre ka nisur një debat me tone të larta dhe ka hapur derën.

Në këtë moment Saraçi ka hedhur granatën dhe është larguar nga zyra. Pas shpërthimit sekretarja ka mare plagë në dorë në fytyrë e në këmbë.

Ndërsa Tushe ka mare një plagë në krahun e djathtë të kraharorit dhe në këmbë. Pas mjekimit që morën në spitalin e Lushnjës të dy të plagosurit u nisën drejt Tiranës për mjekim të specializuar. Sipas mjekëve të Lushnjës gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetën.

Shkaku

Për këtë ngjarje Poliíca ka shpallur në kërkim Gëzim Saraçin, ish- shoferin e bashkisë  Lushnje, i cili është pushuar nga puna 5 vite më parë nga kryebashkiaku. Dyshohet se shkak i kësaj ngjarje janë mosmarrëveshjes përtej postit. Deri më tani si pistë kryesore hetimi është pikërisht një borxh i pashlyer i Tushes ndaj ish-shoferit Saraçi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!