Ballina Kultura / Filmi Festivalin e RTSH-së e fiton Elvana Gjata? Eli Fara i thur lavde...

Festivalin e RTSH-së e fiton Elvana Gjata? Eli Fara i thur lavde Vera Grabockës: Grua e fuqishme, pushteti i vetëm i saj është …

Para se të performonte disa nga këngët e saj, Eli është pyetur nga moderatorja e emisionit Marina Vjollca lidhur me zërat që ka pasur se fituesi i festivialit ishte i përcaktuar. 

Featured image of article: Festivalin e RTSH-së e fiton Elvana Gjata? Eli Fara i thur lavde Vera Grabockës: Grua e fuqishme, pushteti i vetëm i saj është…

TIRANË– Këngëtarja Eli Fara ishte e ftuar në emisionin “Klanifornia” ku foli për bashkëpunimin më të fundit me reperin Stresi, bashkë me të cilin do të konkurojë në Festivalin e Këngës.

Para se të performonte disa nga këngët e saj, Eli është pyetur nga moderatorja e emisionit Marina Vjollca lidhur me zërat që ka pasur se fituesi i festivialit ishte i përcaktuar. 

PJESË NGA EMISIONI:   

PYETJA: Festivali i fundvitit përflitet se fituesi është i përcaktuar, çfarë mendimi ke për këtë gjë?

Eli Fara: Nuk është rasti i parë që ka zëra kur marrin pjesë këngëtarë me emër apo komerciale që çmimin e parë duhet ta fitojë ky apo ai. Mirë është që në çdo prodhim të flitet pas jo para. Unë jam shumë e lumtur që marr pjesë në këtë festival dhe shumë e lumtur që regjizore është Vera Grabocka. Për mua është një grua shumë e fuqishme e televizionit dhe pushteti i vetëm i saj është vetëm puna e saj.

Çifti i artistëve shqitparë kompozitorja Diana Ziu dhe aktori Vangjel Toçe akuzojnë regjisoren Vera Grabocka dhe muzikantin Zhani Çiko për afera korruptive në lidhje me oranimin e këngëve për Festivalin e Këngës në RTSh. Sipas tyre fituesi është i paracaktuar dhe është këngëtarja Elvana Gjata. 

(k.m/dosja.al)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!