Ballina Sport Mësohen emrat e gjyqtarëve për ‘El Clasicon’: Barcelona – Real Madrid

Mësohen emrat e gjyqtarëve për ‘El Clasicon’: Barcelona – Real Madrid

Janë mësuar edhe zyrtarisht emrat e gjyqtarëve që do ta ndajnë drejtësinë për El Clasicon e fundit për këtë vit.

Barcelona dhe Real Madridi do të përballeshin në nëntor, por që për shkak të situatës së tensionuar në Kataluni, ku pati shumë protesta, ndeshja kaloi në dhjetor.

Blaugranasit do të jenë nikqori të Los Blancos në derbin që zhvillohet më 18 dhjetor në kuadër të xhiros së 17-të në La Liga.

Image result for Alejandro Hernández el clasico"

Federata e Spanjës edhe zyrtarisht ka caktuar gjyqtarët që do ta ndajnë drejtësinë në derbin më të zjarrtë në Evropë.

Kryesori do të jetë Alejandro Hernández, që ka shumë përvojë në lidhje me El Clasicon dhe që ka përvojë se si ta përballoj presionin në këtë ndeshje të madhe.

Kurse, gjyqtari Ricardo de Burgos Bengoetxea do të jetë kryesor në dhomën e VAR-it, për të reaguar në rast të rasteve të diskutueshme gjatë 90 minutave në ‘Camp Nou’. /Telegrafi/

Image result for Alejandro Hernández el clasico"

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

John Cena Reportedly Returning For Fast & Furious 10

John Cena, American professional wrestler, actor, rapper (really?), and television presenter (Wikipedia never fails), is starring in the upcoming ninth Fast & Furious movie....

Vin Diesel Left Speechless As Fast & Furious 9 Trailer Hits…

Vin Diesel has never been a man of many words, which may have been part of the reason that Marvel Studios hired him to...

Actor in Disney’s ‘Queen of Katwe,’ diès at 15

Nikita Pearl Waligwa, an actor who appeared in Disney’s biographical drama “Queen of Katwe,” has dièd, according to BBC and the Ugandan newspaper Daily...

Enca tregon për herë të parë për jetën e saj private: Jam e komlikuar…

Këngëtarja e njohur, Enca ka qenë shpeshherë në qendër të mediave rozë për shkak të postimeve jo pak të guximshme dhe deklaratave...

6 vajzat shqiptare që janë bërë super të famshme në Turqi

Shumë këngëtare, aktore apo prezantuese shqiptare kanë shkuar jashtë vendit për një jetë më të mirë e sukses më të madh në...